Vánoční dárky

Nakupování vánočních dárků nemusí být nutně doprovázeno nekonečnými frontami, nadáváním na lidi přede mnou, že si moc dlouho vybírají atd. Stačí využít delší provozní doby některých obchodů. Je pravda, že v noci není sice takový výběr ale zase to máte jednodušší. A hlavně je potřeba vyrazit co nejpozději, protože pak již prostě něco koupíte.

Vánoce nejsou zrovna svátky, které bych prožíval nějak s láskou, ale chápu, že je to tradice. K této tradici patří i nakupování dárků. Rok od roku je to stále náročnější úkol, neboť na trhu je stále více a více zboží a stále méně a méně lidí je ochotno přímo říci co vlastně chce. Chápu, že poté již není dárek dárkem, ale než nakupovat hromady ptákovin, kterými se jen plní skříně je lepší se dohodnout. Včera jsem pohledem na kalendář zjistil, že datum poskočilo již na 22.prosince a tak nezbylo než vyrazit za nákupy. Přes den jsem byl několikrát nucen projet kolem nákupního centra v Průhonicích. Kdyby bylo centrum 3× větší stejně by praskalo ve švech. Jinak tomu bylo ale v 0:35 co jsem dorazil na nákupy. Přivítala mne téměř rázdná Hypernova a ve stylu, že dárky prostě nakoupím jsem tak učinil. Uznávám, že speciální těsnění na dědečkovu motorku z první republiky zde neseženete, tudíž na tyto dárky se vyplatí vyrážet za nákupy dříve, ale smysluplné věci lze sehnat i ve 2 v noci třiadvacátého prosince.

Při procházení mezi regály jsem si vybavil snahu našich zákonodárců zamezit nočnímu prodeji. Jako zákazníkovi mne rozhodně nevadí, že je otevřeno ve 3 v noci. Argumenty, že je to záhul na zaměstnance není moc šťastný neboť nikdo nenutí zaměstnance v noci dělat, práci si přece vybíráme zcela dobrovolně. Dělat nás nikdo „bohužel“ nenutí a hlavním protagonistou je zde vláda, která svým štědrým sociálním systémem k flákání přímo vybízí.

Nepropadejte kvůli vánočním svátkům panice, včas se přestaňte cpát cukrovím a užívejte si.

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Cimrman

Kam jinam?

Mladí ochránci přírody