Socialismus si zasloužíme

Pro JyrkuČím více se blíží termín květnových parlamentních voleb, tím více ve mne vzrůstá pocit, že se pomalu ale jistě otáčíme k dobám minulým. Jen težko se dá uvěřit, že 20 let po pádu vlády jedné strany většina národa vzhlíží s otevřenou náručí k levici a čeká co jim spadne zhůry do huby. Jsme cca jednu generaci od pádu režimu, který se může vesele měřit s fašismem neboť zabil prakticky stejné množství lidí – navíc vlastních a lidé velmi rychle zapomněli. Zabýváme se ptákovinami typu kdo se lépe popasoval s privatizací a buď štěstím nebo obejitím zákonů se více obohatil. Jistě zákony se nemají ignorovat a obcházet, ale řešit některé věci po x letech stále dokola je absolutně zbytečné. Základní principy listopadového převratu nám vesele utíkají. Slovo svoboda je silně nedoceněno, bere se to v dnešní době jako samozřejmost – zkuste se zeptat dříve narozených kteří pamatují zrůdnosti bávalého režimu.

Dnešní dostupnost prakticky všeho na co si člověk vzpomene je brána také jako něco normálního a naopak se někteří dokáží vztekat nad tím, že ten co si za mnou ve frontě v supermarketu kupuje lepší model televize je určitě svině, která to ukradla a jak to že já na to nemám. Životní hodnoty se u některých zúžili na hnusnou závist, pocit toho že demokracie je o nicnedělání a o kecání do všeho a vše je doprovázeno pocit všeho vědění.
A přešně na těchto základech staví natolik populární sociální demokracie svůj volební úspěch. Nenávist k majetnějším, neochota akceptovat že společnost byla vždy rozkastována, pocit nekonečné důležitosti a zaujetí vlastní osobou a také absolutní ztrátou selského rozumu. Na využití těchto „hnusů“ si strana oranžových najme ještě americkou agenturu, která vše ještě zabalí do lepšího balícího papíru a dá na to lepší mašli, aby náhodnou někteří se zbytkem rozumu nezískali pocit, že je něco špatně.
Společnost se vždy bude dělit na sortu těch co mají a táhnou, sortu těch to dělají a makají na sobě a sortu těch co se vezou. Převedeno do řečí IQ – 2% populace má IQ nad 130, 20% je v rozmezí 110–130 a nejvíce zástupců cca 55% je v rozmezí 90–110. Může se nám to nelíbit, ale krásně to koresponduje s výše udaným rozdělením společnosti. Řečeno ekonomicky ty 2% lidí táhnou lidstvo kupředu a vytváření většinu peněz a hlavně dávají práci těm pod nimi, těch 20% se usilovně snaží starat samo o sebe a více či méně se jim daří dobře a ten zbytek se veze, čeká co bude a usilovně nadává na ty vykořisťovatele nad sebou. No a recept sociální demokracie je zničit ty 2%, které mají (všechno jim sebrat a dát to těm dole), maximálně motivovat těch 20% aby se přestali starat sami o sobě a stali se ovcemi a litovat tu největší skupinu jací to jsou chudáci a jak je potřeba zničit a ožebračit tu horní skupinu. Já nevím, ale asi jen debilovi (omlouvám se opravu nemocným za zneužití tohoto slova) asi nedojde, že zničením horních skupin se prostě spodek lépe mít nikdy nebude a to ani když se přebarví na oranžovo.

Těžko se smiřuji s faktem, že je v českém národě tolik ovcí, které uvěří pohádkám o 13 důchodu, pár korunám na pastelky, podpoře flákačů a simulantů (znovuzavedení 3 dnů nemocenské) a dalších populistických keců. K politice je potřeba přistupovat s tím, že se tam kradlo, krade a krást bude a rád bych viděl 99,9% lidí, kteří by se tam dostali zda se zachovají jinak. Každého když vyroste nahoru napadne, že to nebude trvat věčně a začne se zajišťovat – něhledě na skutečnost, že ostatní by zavedení „jiných“ pořádků ihned tvrdě odmítalo. Na západě od nás to není o moc lepší, jen je tam trochu lepší morálka v případě že se něco provalí a koná se tam trochu více pro lidi.
Z tohoto důvodu je úplně zbytečné členit politické subjekty na ty kteří mají více afér, více „mafiánů“ ve svých řadách, více „teoretické“ korupce, apod. Je potřeba selským rozumem zhodnotit, který subjekt nabízí více pro lidi a to ve formě dlouhodobé – ne že zítra dám všem guláš, pozítří auto a za měsíc všechno krachne. Minimálně podle poloviny národa je ovšem 5 plus 5 cca 25 a vidina dovolené na leasing natolik lákavá, že si prostě ten socialismus zasloužíme.
Mějte ovšem na paměti jednu věc. Úspěšní lidé se nenechají ožebračit, pokud jim stát více zdaní jejich peníze, začnou šetřit a to tím že vyhážou své zaměstnance, přesunou výrobu či celou firmu jinam a hlavně stále budou mít relativně „dost“ proti ostatním, kteří dnes dřou bídu a za pár let socialistické politiky budou žrát kořínky.


Přikládám pár slov pro předsedu sociální demokracie, od Michala Vitouše (jako doplněk k fotkám které se houfně přidávají na facebooku).

Několik (jiných) vět

Pane předsedo,
po vaší programové konferenci mám potřebu napsat „Několik vět“.

Předesílám:

  • nejsem agentem ODS, jsem potenciálním voličem stran, kandidujících v květnových volbách, tedy i této strany
  • vždy mám raději hlas pro něco, než proti něčemu

Přes tato prohlášení mám potřebu napsat:

Mám už dost oranžových hesel podél silnic, v blízkosti domu, kde bydlím a čím více je tato povodeň větší, tím větší mám pocit, jako bych se vrátil do dob budování socialismu a „pevné jednoty strany a lidu“. Osobně pevně věřím, že toto tu není „na věčné časy a nikdy jinak“.
Doufám navíc, že u mne nezazvoní telefon, kde se ozve hlas váš, nebo někoho z vaší strany, byl bych nejspíš nucen porušit některé zásady slušného chování.
Nesouhlasím s rétorikou, kterou používá vaše strana proti všem, kteří mají jiný názor než vy. Je to ubohý styl, zesměšňovat a strašit umí každý a vy ho nadužíváte v míře, která tu již dlouho nebyla. V mých očích je to hlavně vaše strana, kdo je hlavním viníkem úpadku politické kultury.
Žádám po vás, stejně jako po všech politicích, zajištění a ochranu základních lidských svobod. Obávám se však, že strana pod vašim vedením je připravena je omezit natolik, že v případě vašeho „vítězného května“ vrátíte tuto republiku do doby před listopad 1989. Znakem těchto tendencí jsou například opakované a bohudíky zatím neúspěšné žaloby na časopis Reflex, v poslední řadě fotografování oponentů na vašich mítincích – a je hloupé, že se oháníte argumentem, že toto ODS dělala také. Pokud to považujete za špatnou věc u jiných, proč totéž děláte vy?
Opravdu nechci vrátit tři dny nemocenské, ale chci, aby si nadále lemplové rozmysleli jít krátkodobě marodit, protože se jim vyplatí nedělat a přitom za to dostávat peníze.
Nechci třinácté důchody a odborářské benefity, chci dostávat poctivý plat za poctivou práci a mé daně, aby byly pečlivě obhospodařovávány, abych dostával zasloužený pravidelný důchod, na který jsem si platil, až bude můj čas.
Pokud budu úspěšným poctivým podnikatelem, chci být chválen, že dávám druhým lidem práci a dobře jim za ni platím a nechci být za to trestán neúměrným zdaněním, protože by to nakonec mohlo vést k přesunu mého podnikání za hranice, což by ve výsledku tuto zemi pouze poškodilo.
Chci být dobrým hospodářem a proto, pokud si vydělám například 10 tisíc, vím, že nemohu utratit 12 tisíc. Rád bych, aby tento princip byl ve státním sektoru nastaven co nejdříve, protože za státní dluhy bohužel poneseme následky všichni.
Rád bych, aby bílá byla bílou a černá černou, aby sliby platily a dohody byly dodržovány. ČSSD především pod vaším vedením v mých očích ztratila jakoukoliv důvěryhodnost. Ve vašem podání je přebarvení, nedodržení slibu a porušení dohody vždy natolik vyargumentováno, že se ztrácí původní myšlenka a vaše přesvědčení o vlastní pravdě je natolik pevné, že je jediný způsob jak se k tomu stavět – odmítat to a nevzdávat své, zdánlivě osamocené přesvědčení, že bílá je bílou, i když bezhlavé davy vám věrných tvrdí, že není.
Buďte si vědom toho, že mi nečinní žádné potěšení psát tato slova. Mohl bych ještě dlouho pokračovat, ale pak by se i tento list mohl stát stejně nečtivým, jako mnoho jiných projevů…
S dovolením se vrátím opět na začátek:

  • zdůrazňuji, že nejsem ničím hlasem, vůbec ne vaším, ale ani modré strany, ani TOP09, abych vyjmenoval ty, o kterých ČSSD nejčastěji nelichotivě mluví.
  • a přesto, že mám raději hlas pro něco, než proti něčemu, nebudu tu radit, pro kterou stranu hlasovat. Avšak s plnou vážností člověka, který si cení svobody, říkám, že v květnu s mým hlasem počítat nemůžete a doufám, že rozhodující část společnosti najde cestu k jiným stranám než k ČSSD verze 2010. Sociálně-demokratickou stranu, bez populismu, frází, nabubřelosti a přehnaných slibů, považuji za normální součást demokratického politického spektra. A přeji vaší straně, ať se v květnu po pro ni neúspěšných volbách očistí a k této normálnosti dopracuje.
Pro Jyrku

P.S.: neukážu na vás prostředníček, protože „nejste jednička“. Ale palec dolů ode mne máte.

Michal Vitouš

Komentáře

1 | Opicakuz @ | před devíti roky | opicakuz.hu.cz

Cim dal vic mi pripada, ze vlada CSSD se opira o nazory Chelcickeho, ktery hlasal, ze podle Bible si maji byti vsichni rovni. Rovnost pripisoval take v uceni – vsichni by podle nej meli mit jen zakladni vzdelani, aby se nepoznalo, ze nekdo je „vys“, protoze je chytrejsi…

Pokud je nekdo chytry a neni liny pracovat, proc mu nedoprat zaslouzenou odmenu? Skoro kazdy ma na to, aby se uplatnil. Pokud je clovek – ted prominte – blbec a bere podporu uz 4 roky a nesnazi se najit si praci, tak se potom nemuze divit, ze si nekoupi drazsi televizi, nez soused, ktery poctive pracuje a muze si zit dobre…


CSSD voli lide, kteri maji rozumu asi tak jako pstros, protoze jim nedochazi, ze ty vyhody, ktere jim strana poskytne (napr. ze jim da vyssi duchod, nebo i ten blbej ten gulasek) si sami zaplati. Ano, nepujdete na prepazku, kde jim date realne penize, ale zaplatite si to na danich.


Timto bych chtel pozadat vsechny volice cssd, aby se zamysleli a volebni listek CSSD a KSCM vyuzili leda na vytreni prdele. Pokud budete nadale volit jednu z techto stran, nejvice to odneseme my – vase deti a az vyrosteme, tak se to prenese na nase deti a takto to pujde do te doby, nez cesky narod chytne rozum do hrsti, nebo nez Ceska republika zkrachuje a koupi ji jine staty!

Pripojuji palec dolu! :-x :-x :-x :-x :-x :-x

reagovat

2 | Opicakuz @ | před devíti roky | opicakuz.hu.cz

Jeste me napada, ze pro nekoho muze ta cast s duchodem vyznit tak, ze by nemeli byt duchody…

Ne, je to mysleno tak, ze na duchod bychom si meli stradat a v duchodu si ho vybirat… Ale tak to u nas proste fungovat nebude. Pokud vlozime penize na duchod, poputuji leda tak na splaceni uroku nasich dluhu a duchody se zrusi.

reagovat

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Cimrman

Kam jinam?

Mladí ochránci přírody