Přemýšlím, zda chci býti Čechem

Při pohledu na volební výsledek si neodpustím citaci z filmu Černí baroni „už zase se mi chce zvracet“. Představa, že téměř každý druhý v této zemi je komunista (neboť volič ČSSD je pro mne komunista), je otřesná, ale musíme se s tím smířit.

Lidé sice dali najevo, že by rádi nějakou změnu, ale jak je z výsledků voleb patrné, nestačilo to. Patový výsledek 100 / 100 je asi to nejhorší jak mohli volby dopadnout. Je to další důkaz toho, že volební systém v ČR je nesmyslný, neboť již dlouhá léta převažují na politické scéně těsné koalice, přoucí se o jeden či dva hlasy. Je na čase zavést metodu, že vítěz bere vše. Pak ať se 4 roky snaží a poté mu bude v dalších volbách zúčtováno.

Pozitivním číslem právě ukončených voleb, je volební účast cca 65 procent. Není to sice nic hvězdného, neboť při cca 8,5 miliónech oprávněných voličů, jsou stále skoro 3 milióny lidí kteří k volbám nepřišli a většina z nich teď bude nadávat na to jak volby dopadly. Nicméně, je vidět, že lidé se o volby začínají více zajímat a to je jedině dobře. Volby jsou občanskou povinností a rozhodně odmítám, že v tomto státě není koho volit. Ano, politická scéna by rozhodně zasloužila výměnu všech „xichtů“, ale vždy se dá volit nejmenší zlo. Je pořád lepší volit někoho koho moc nemusím, než nejít volit vůbec, neboť tím jsou podporovány strany s „ukázněnými“ voliči.

Nejúděsnějším zážitkem letošních voleb by pro mne osobně večerní projev „rudého psychopata“ Paroubka. Nevím kdo si začal s agresivní kampaní ve stylu ODS mínus. Poté se diví, že na druhé straně si to nenechají líbit a vytahují na ostatní také kde co. Jeho chuť po moci je šílená, strach z prohry a odejití od koryta panický, metody přesvědčování a lží až nacistické. Tohle se značné části národa líbí, tohle je přesně to co hledali Ti jež se klepou tím, že by jim někdo sáhnul na jejich posvátnou sociální dávku. Paroubek dokáže hrát na socialistickou strunu národa, lidé si velmi rychle vzpomenou na to, že za komunistů měli všichni „stejný hovno“ a že proč zrovna já, který nic nedělám a sedím doma na slušné sociální podpoře, nemůžu mít stejný auto jako ten hajzl podnikatel, který dělá 14 hodin denně a zaměstnává 10 lidí.

Tento národ si „bohužel“ demokracii zatím nezaslouží. Bude ještě dlouho trvat, než se v tomto státě vyplatí poctivě pracovat a možná to přijde v době kdy už většina normálních lidí z této země odejde. Ale, končeme optimisticky, nikdo nebylo tak špatně, aby nemohlo být ještě hůře.

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Cimrman

Kam jinam?

Mladí ochránci přírody