Nafouklá zima

Pozor, pozor je listopad a není vyloučeno, že bude sněžit. Napadne možná až 5cm sněhu a v noci dosáhne teplota kritických –5 stupňů. Doporučuje ihned vzít útokem hyper-super-markety nakoupit zásoby a rozhodně nevycházet. :)

Vždyť zima je tak krásná

„Silničáři bojují s přívaly sněhu“ dočtete se a slyšíte z médií ze všech stran. Opět se zdá, že všechny zaskočila skutečnost, že s příchodem konce roku přichází také sníh. Je skoro s podivem že už si na to lidé nezvykli. Nebo si možná už odvykli protože vzpomeneme-li si na dobu před 20ti lety také sněžilo, také mrzlo a také se žilo. Na to byly teprve zimy s dnešními již nesrovnatelné. Klidně měsíc bylo v noci –20 stupňů a taky o tom nebyly popsány stohy papírů. Sněhu bylo 2× více a co? Nic. Prostě se sníh odklidil a jelo se dál kočárem bílým podle skal. K dnešnímu mediálnímu obrazu „příšerné“ zimy postačí 20 cm sněhu (v Praze i 2cm) a mráz –10 stupňů v noci a hned nemáme pomalu vycházet, praskají koleje a venčit psa je nebezpečné aby se vám v zatáčce nezlomil. Dnešní doba všechno nafukuje aby i z obyčejné věci jakou je v zimních měsících sníh a mráz, udělala senzaci a zblbla lidi. Média nejsou objektivní, nenechte se proto obalamutit a chovejte se jako dříve, vyměnte si sandále za tenisky místo kšiltovky si naražte kulicha a s optimismem vyražte ven – sníh ani mráz vás nesežerou.

A vám co jedete autem snad jen jedna prosba. ABS, EBS, EDS, ASR, airbagy všude a zimní gumy od Michelinu za 8500 jedna z vás neudělají boha, který může na sněhu a v zimě jezdit jako v létě a ještě bez zapnutých světel, protože vy přeci vidíte. Možná vás všechny tyto systémy udrží na silnici déle, ale až jednou překonáte fyzikální zákony už vám asi nic nepomůže. Máte v rukou i osudy ostatních lidí co se vyskytnou ve vaší blízkosti, myslete na to.

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Cimrman

Kam jinam?

Mladí ochránci přírody