Kola 1. ročník - TOUR de CHALUPA

Zápis z prvního ročníku cyklovýletu po českých krajinách.

14.7. – 20.7.1999

Trasa (cca): Bechyně – Týn n. Vltavou – Třeboň – Nová Bystřice – Kunžak – Maršov – Strmilov – Tábor

Účastníci: Honza, Macek, Konop, Monty, Eva, Kapuca, Iveta, David, Dáda

Tento nápad, tedy vyjet si s Tulákama na kolovou akci vzešel z toho, že se letos nekonala voda. Řekl jsem si že uspořádám něco místo vody a došlo tedy na kola. Zhruba po deseti změnách termínů a tras jsme vyrazili časně kolem poledne 14.7. ve středu z Prahy.

14.7. – středa

Jedeme tedy z Prahy do Bechyně. Veze nás Jirka avií, která doznala v poslední době zásadních změn. V Bechyni evidentně nemá nikdo náladu na odjezd a tak spořádáme tři polárkové dorty nejdříve a až potom dojde na vyndavání kol, připevňování bagáže a tak. Nicméně jelikož se hodí mraky raději vyrážíme směr Týn nad Vltavou. Nutno uznat, že cesta nic moc, spíš nic než moc, jelikož vede po značce a přenášíme kola i přes schody, kolem skály. V Týně nakoupíme a pořádáme piknik na náměstí. Dále pokračujeme směrem na Hlubokou přes všemožně nemožné vesničky a asi 5 km před Hlubokou je náš cíl. To jsme ještě stačili přečkat v bus budce bouřku a vysomrovat vodu. Stany stavíme na břehu Vltavy na kraji lesíka pod srázem, kde nahoře vede silnice. Na protějším břehu je jakási skála (dle mapy zřícenina Baba), ale žádnou babu jsme nepotkali. Po nezbytných věcech jako je vaření večeře na ohni a zamykání kol následuje „podnikatelská“ koupel v řece. Je již tma a jak známo ve tmě není nic vidět a proto když plaveme od břehu a někdo prohlásí, že tady jsou někdy ty sudy s podnikatelema tak následují drobné i silnější výkřiky.

Cesta
Bechyně – Týn n. Vltavou – před Hlubokou n.Vlt. – 36,38 km;2:30:08 hod

15.7. – čtvrtek

Stany jsme si postavili ve svahu a tak celou noc šplháme po klouzavých stříbrných karimatkách, směrem vzhůru. K ránu kolem 7 pěkně sprchlo – malá průtrž mračen, ale jinak nic zajímavého. Dnes máme namířeno do Třeboně do kempu. Dojeli jsme nejdříve do Hluboké a tam na náměstí opět uspořádali piknik. Asi po 2 hodinách kdy nám již zdřevěněli všechny nohy někoho napadlo, že pojedeme dále. Byl to blbý nápad, leč nedalo se nic dělat. Osedláme proto své divé oře a vzhůru do Třeboně, prý je to rovinka. Není, ale na místě kde hodinku zůstáváme a sbíráme večeři to již celkem jde. K večeři budou borůvky s něčím a dle počtu plných nádob jich bude hodně. Kolem Žižkova dubu kam též zavítáme, je to již krásně po rovině. Sešit pro zápisy pocestných nezůstane bez povšimnutí. Náš zápis obsahuje způsob jak jsme se k dubu dostali a poté inzerát ve, kterém hledáme ženskou pro Michala. Uvedeno je též číslo Michalova mobilu, tedy až mu přijdou vzkazy od Žižkova dubu ví odkaď vítr vane. Do Třeboně dorážíme opět na náměstí – jak jinak a pácháme velký nákup s výhledem blížícího ve víkendu. Poté cestujeme kolem pivovaru směrem do kempu, kde po jakémsi polozaplacení následuje příprava borůvkových hodů (bramborové knedlíčky s borůvkami a tvarohem) a hlavně návštěva teplých sprch.

Cesta
Hluboká n.Vlt. – Třeboň – 42,96 km; 2:39:50 hod

16.7. – pátek

Cesta
Třeboň – Chlum u Třeboně – Nový Vojířov – Nová Bystřice – Kunžak – Maršov – 68,39 km; 4:08:04 hod

17.7. – sobota

Cesta
Maršov – Zhejral a zpět – 24,00 km; 1:20:42 hod

18.7. – neděle

Cesta
Maršov – Zvůle – Landštejn a zpět – 40,00 km; 2:34:09 hod

19.7. – pondělí

20.7. – úterý

Cesta
Maršov – Strmilov – Choustník – Knížecí rybník – 81,23 km; 4:56:23 hod

ZÁVĚREM…

Jedním slovem prostě super. Žádné konflikty, žádné nucení se do něčeho prostě pohoda. Je to vidět i z lístečků, které jsem obdržel od všech účastníků. Jejich znění také někdy připíšu.

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Cimrman

Kam jinam?

Mladí ochránci přírody