Jak jsem získal prášky

Když se ve zdravotnictví myslí hlavou aneb jak jsem získal prášky.

Jelikož musím doplňovat svoji stravu bílými tabletkami nevalného vzhledu a nevalné chuti, jsem ve zdravotnickém zařížení zvaném Studentský dům častým hostem. Opomenu-li většinou nepřítomnost doktorky u které jsem registrován i ten fakt že mi před nedávnem byla zdravotní sestrou oznámena skutečnost, že má karta se nenašla, funguje toto zařízení asi jako ostatní stejného ražení.

V nepřítomnosti naší doktorky si člověk dojde pro kartu k sestře a je vyslán k jiným dveřím, kde je vyšetřen náhradní silou. No, ale pokud se nenajde karta tak to se o vás nikdo nezajímá. To se vyřešilo ještě celkem dobře vystavením náhradní karty, opomenu-li to že v původní kartě se nacházely výsledky všech vyšetření a průběžného sledování včetně registrace u mé doktorky, tak to vypadá, že vystavením nové karty je vše v pohodě.

To ale opravdu jenom vypadá, protože při další návštěvě nebyla přítomna ani sestra. A tak jsem dle pokynů uvedených na dveřích navštívil rovnou náhradní doktorku, s tím že po předání kartičky ZP si sestra mojí kartu najde. Omyl, velký omyl. V následujících minutách se odehrál zhruba tento rozhovor.

„Vy nemáte kartu?“
„Ne to opravdu nemám, naše doktorka i sestra nejsou přítomny.“
„Hmmm, ale to vám nemůžu ty prášky napsat.“
„Snad když máte zastupovat naší doktorku tak máte přístup i do její kartotéky, ne?“
„Ne, ne to my nemáme.“
„Když nemáte kartu tak další prosím…“

No prohodil jsem cosi o inteligenci zdravotnictví a raději jsem odešel plýtvat energií někam jinam.

Vítězné tažení jsem absolvoval 2 dny poté, kdy za přítomnosti naší sestry mě byla vydána karta a vítězoslavně jsem odkráčel domů s receptem v ruce. Detaily typu, že recept byl napsán pro jinou zdravotní pojišťovnu, to že mi sestra tvrdila že u nich nejsem registrován protože registrace byla přiložena v kartě, která se ztratila a že doktorka místo od 12:30 ordinovala od 13:30, to jsou již jen prkotinky, které se snad v příštích 100 letech podaří vyřešit. Řešení ovšem nebude vyžadovat jen změnu systému, ale také změnu lidí.

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Cimrman

Kam jinam?

Mladí ochránci přírody