České způsoby

České způsoby Demokracie je ve svém obecném pojetí vykonávání státní moci lidmi prostřednictvím referenda či jiného veřejného rozhodnutí, nebo pomocí lidmi zvolených zástupců. V každém případě je demokratické fungování státu založeno na solidním právním systému od něhož je vyžadováno zejména jeho dodržování.
Český způsob je založen na veřejném „všehovědění“. Všichni vědí nejlépe jak se chovat, všichni mají na všechno recept jak to bude nejlepší, všichni se vyjadřují ke všemu. Každý je náhle odborník, když dojde na skutečnou zodpovědnost, pole se vyklidí jako by projel kombajn.

Kapitalismus je systém ve kterém soukromý sektor drží většinu výrobních prostředků a pomocí jich dosahuje zisku. Záleží na nabídce, poptávce, kvalitě a ceně práce jak kdo bude úspěšný.
Český způsob je opět mírně odlišný, neúspěšní jsou zaručeně považováni za okradené a chudáky, úspěšní jsou zajisté ti okrádající, hulváti a tuneláři. Hodnocení prosté, jednoduché, ideální pro IQ 50.

Česko je prostě své :-), neustále si musí razit svojí, byť neprošlapanou cestu v mnoha dávno vyřešených oblastech. Zase nám tím stoupá tvůrčí myšlení (logika by tomu nahrávala, ale skutek utek).
Je v podstatě jedno kdo je u vlády, zda modří, oranžový, zelení, černí, červení, růžoví s puntíčkama..... podstatné je vždy to co vláda dělá. A z výše uvedeného je jasné, že v Česku musí každá vláda dělat diametrálně odlišné věci, nehledě na to zda jsou kvalitní i nekvalitní.

Pokud jedna vláda zavede rovnou daň (nebo teda skoro rovnou daň) druhá to musí zákonitě zrušit, protože ve stylu českého přístupu ti co hodně vydělávají musejí přece platit mnohem více. Jenže většině blbů nedojde že když někdo vydělá milión a zaplatí z něj 15 procent je to více než když někdo zaplatí 15 procent z 250 tisíc. Tak přišel na svět slogan snížíme daně bohatým což je ideální tah na neúspěšné, zamindrákované a líné. Motivuje tak maximálně k nenávisti nad tím, že někdo si vydělává více – tedy klasická komunistická metoda.

Zavedla se spolúčast pacienta, která měla za cíl dovést lidi k větší odpovědnosti za svůj zdravotní stav a přesvědčit, že zaražený prd a tříska velikosti 5 mm nejsou diagnózy, kvůli kterým je nutné zatěžovat zdravotnictví. Třicet korun dokonale rozhýbalo českou kotlinou (přitom jedno pitomé pivo stojí skoro stejně). Je tedy rozhodně nutné poplatky zrušit, protože musíme mít bezplatné zdravotnictví, plné čekárny, termíny na operace v řádu měsíců, dvacet druhů prošlých prášků u každého doma v lékárně. Tedy bezplatné = socialistické zdravotnictví, tedy komunismus.

Slogany typu

  • zastavíme zdražování
  • zrušíme školné
  • děti budeme do školy vozit zdarma
  • zvýšíme rodičovské přídavky

je možné klidně nahradit

  • zastavíme zdražování zvýšením daní
  • zrušíme školné snížením kvality škol
  • děti budeme vozit zdarma – nejsou peníze – zadlužíme
  • zvýšíme přídavky – nemáme – zadlužíme

jsou totiž ve výsledku úplně stejně informačně hodnotné, ale politicky jsou špatně průchodné, lidé nechtějí slyšet pravdu. Žít na dluh je moderní, když plýtvá stát proč bych si nepůjčil na televizi, dovolenou, lyže apod. Nemám čím splácet, nevadí, třeba zvednou sociální dávky, udělám pár věcí na černo a nějak to dáme dohromady.

Nedá se nic dělat, díky českým způsobům jsme odsouzeni k červeno-oranžovému vládnutí. A je to tak dobře, neboť si to přeje většina národa. Většina, které jde hlavně o dnešek, vychutnat si levný pivo u televizního seriálu TV Nova, shlédnutého na LCD televizi získané na spotřebitelský úvěr a přikusovat čabajku, která je produktem dotovaného zemědělství.
Až nám bude hodně zle, možná bude vpuštěn někdo jiný, aby se pokusil něco zachránit, ale běda aby nás to něco stálo, to my nechceme a jakmile nám začne brát vzbouříme se a … v tomto státě těžko může vítězit pravice, vlastní odpovědnost, kapitalismus. Tady stále platí chcípla mne koza, bože ať chcípne i sousedovi. Je to hnus, velebnosti jdu blejt.

P.S. Pokud je člověk součástí přírody (a na to se snad shodne většina) měl by se začít řídit přírodními zákony – přežijí jen ti nejlepší, třeba tam jednou naši potomci dojdou.

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Cimrman

Kam jinam?

Mladí ochránci přírody