Buranství

Pár slov o pocitech nad chováním některých lidí, jejichž okruh se bohužel zvětšuje.
Každý občas něco někomu slíbíme a určitě nám rodiče tloukli od mala do hlavy že sliby je normální mezi slušnými lidmi plnit. Dnešní doba uznává ale jiné hodnoty a tak mám pocit, že stále více lidí vám něco slíbí a tím to také končí. Přitom nejde o žádné závažné věci, jde většinou o normální záležitosti.

Voláte někomu a zrovna se netrefíte a volaný je zaneprázdněn a tak vám řekne zavolám ti později. Za 2 dny si však vzpomenete, že „později“ už jaksi uplynulo ale slíbené zavolání se nedostavilo. Téměř modelovým případem jsou v dnešní dohody v práci. Aspoň z mé zkušenosti plyne, že po té co dohodnete jakýsi postup prací ať již v jakékoliv věci, případné změny je moderní nikomu nehlásit (zvláště ne těm, kteří je potřebují znát co nejdříve) a vše zahrát do autu. Copak je takový problém odtrhnout oči od počítače vyndat z kafe utopený mobil a zavolat že je vlastně všechno jinak? Asi ano, protože jsem několikráte za týden svědkem toho, že čím jednodušeji lze dnes komunikovat tím složitější je to udělat.

Stejný princip je i ve věcech kdy někomu něco nabídnete či jej informujete o nějaké akci apod. Dnes je moderní nenapsat žádnou odpověď (ať již kladnou či zápornou). Jsem toho názoru, že pokud nejde o každodenní nabídky viagry a sexuálních služeb hrnoucích se po emailech, je mezi slušnými lidmi normální odpovědět. Někdy by člověka na druhé straně uspokojilo aspoň „Trhni si nohou“ než významné mlčení a dělání jako že nic, klídek, pohoda to „vykyše“. Tak přesně tomuhle říkám buranství, neboť jde podle mne o nevychovanost a ne o nedostatek času na který se všichni tak rádi vymlouváme.

Zdar a sílu v komunikačních problémech.

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Cimrman

Kam jinam?

Mladí ochránci přírody