Milovice - BERUNA WEB

Milovice

Texty vztahující se k místu kde v současné době přebývám a není to z lásky k sovětské armádě. Je tu klid, prostor ale i všudypřítomná blbost.


Vzpomínky na socialistický prach

socprach-nahled Zatímco mí vrstevníci v nepřátelské kapitalistické cizině běžně poslouchali na lesklých cédéčkách v digitální kvalitě nové desky Stinga nebo Talking Heads, já jako teenager v socialistickém bloku jsem si v roce 1989 mohl pouštět šumící Led Zeppelin a The Cream na kotoučovém magnetofonu Tesla z letitých východoněmeckých pásek ORWO, co mi velkoryse přenechal otec. Ten se jako mnoho neprominentních obyvatel nezačleněných v KSČ potácel po bezútěšně uzavřené a nepravidelné křivce panelák-práce-pivo-panelák. Ne jako v prolhané zaprděné idyle seriálu Vyprávěj.

Přitom se matka na polo-prominentní pozici prodavačky koberců a textilu přes otcovu i všeobecnou normalizační apatii příležitostně pokoušela o nemožné: různými handly typu „nechám vám ten satén, když mi pro kluka budete nechávat pod pultem časopis ABC, a pro vás bude ten koberec za půl roku, když mi seženete do prázdnin pro toho mladšího jízdní kolo favorit etc… Nechápu, že po téhle zajebané době vzájemného mezitřídního vydírání, kde se vzájemně mezi sebou korumpovali nejenom lidi ale i hospodářská zvířata nebo jarní a letní počasí, tolik lidí dnes dokáže nostalgicky plakat.

pokračování ...

Rozhovor s kandidátem 2014

Rozhovor s typickým a univerzálním kandidátem komunálních voleb 2014. S Mgr. Bivojem Kňourem, PhD., kandidátem občanského hnutí „Jistě, slíbím cokoliv“, jsme se měli sejít v útulné milovcké kavárně. Ale protože tu už žádná není, sešli jsme se v neméně útulné herně. Ještě cestou na schůzku jsem mu volala, jestli se setkáme skutečně tam, a on mi to povrdil: „Jasně, přijď, už tu sedím od dvou, zrovna si dávám třetí pivo.“ Po vstupu do herny jsem nejdříve pro přítmí a hustý kouř nemohla Mgr. Kňoura vůbec najít, ale blikající světýlka automatů mi nakonec ukázala cestu.

pokračování ...

Většinový obyvatel Milovic z pohledu developera ver. ÚP 2013

V bouřlivých debatách kolem schvalování konceptu nového územního plánu Milovic po roce 2013 se mele páté přes deváté. Abysme nestranili jen odpůrcům velkorysého rozšiřování města, podívejme se, jak se jeví běžný většinový obyvatel Milovic pod sociologickým drobnohledem – avšak z pohledu developera, který to s námi se všemi myslí dobře (a jemu přející části radnice). Tedy ten, který bude v nově vyčleněných velkorysých plochách stavět. Ponechme teď stranou, že zastupitelstvo zatím koncepci Nových Milovic 22. dubna neschválilo.

pokračování ...

Seznam starších textů


Cimrman

Kam jinam?

Mladí ochránci přírody